Języki

  • Switch to English
  • Przełącz na polski

Biblioteka Młodego Naukowca

Biblioteka Młodego Naukowca powstała z myślą o studentach Politechniki Białostockiej Białostockiego Uniwersytetu Dziecięcego w wieku 6-12 lat. Księgozbiór został  wyselekcjonowany tak, by zarówno miłośnik historii, przyrody, sportu, jak i domowych eksperymentów mógł poszerzyć swoje zainteresowania.

Dzieci znajdą tu kolorowe, bogato ilustrowane książki o tematyce popularnonaukowej, napisane zrozumiałym dla nich  językiem. Są to albumy, encyklopedie, poradniki, książki edukacyjne, wydawnictwa o origami, z eksperymentami, ciekawostkami naukowymi. Z całą pewnością pomogą rozbudzić w dziecku zainteresowania, rozwinąć wyobraźnię i stać się motywacją do dalszej nauki.      

Wszystkie ciekawe świata dzieci, kochające książki i posiadające kartę słuchacza PB BUD, zapraszamy wraz z opiekunami na poziom P1 do Czytelni Książek.

Wyszukiwanie interesujących książek umożliwia wyszukiwarka naukowa Primo - kolekcja Biblioteki Młodego Naukowca: dział (02.053.2).

Szczegółowe zasady korzystania z księgozbioru znajdują się na stronie projektu „Politechnika Białostocka – Białostocki Uniwersytet Dziecięcy”.

 „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła”
Wisława Szymborska

Wizyta w bibliotece studentów PB BUD  Wizyta w bibliotece studentów PB BUD  Wizyta w bibliotece studentów PB BUD
Indeksy studentów PB BUD  Biblioteka Młodego Naukowca