Języki

  • Switch to English
  • Przełącz na polski

Rozmiar tekstu

  • Powiększ
  • Pomniejsz
  • Zwykły

Current Size: 100%

Styl strony

Obecny styl: Standardowe

Jesteś tutaj

Biblioteka na fali

21 05.2015
Biblioteka na fali

Księgozbiór Biblioteki PB to nie tylko nauki ścisłe. Pamiętając o tym, że oceany i morza stanowią 71 % powierzchni ziemi, wyszliśmy naprzeciw kolejnym zainteresowaniom Czytelników. Będąc zawsze „na fali” zaprezentowaliśmy 21 maja 2015 r. na wystawie zatytułowanej „Biblioteka na fali” wybrane publikacje związane ze sportami i zainteresowaniami wodnymi. To kolejna propozycja nie tylko na wakacje, dostępna w Czytelni Książek do 20 sierpnia 2015 r. 

Za pośrednictwem książki Andrzeja Kasińskiego pt. „Nurkowanie” poznaliśmy miejsca nurkowe w Polsce i na świecie, a także typy i zasady bezpiecznego nurkowania. Natomiast Marek Michałowski, w publikacji pt. „Pływanie”, wprowadził nas w świat najzdrowszego ze sportów. Przyjrzeliśmy się jego historii, stylom pływackim oraz regułom pływania sportowego. Książki Franciszaka Habera pt. „Vademecum sternika i starszego sternika motorowodnego” oraz „Vademecum żeglarza i sternika jachtowego” to prawdziwe kompendium wiedzy na te tematy. Znajdziemy tu podstawowe zasady ratownictwa, nawigacji, opisy akwenów na kuli ziemskiej i ich oznakowanie. Tajniki żeglarstwa odkrył przed nami Steve Sleight w „Żeglarstwie bez tajemnic”.

Ekspozycja odbiegała od typowych wystaw książek. Urozmaiciły ją eksponaty przywiezione z nadmorskich podróży, m.in. kamienie, muszle, bursztynki.