Języki

  • Switch to English
  • Przełącz na polski

Rozmiar tekstu

  • Powiększ
  • Pomniejsz
  • Zwykły

Current Size: 100%

Styl strony

Obecny styl: Standardowe

Jesteś tutaj

Czytaj szybciej z nami

14 05.2015
Czytaj szybciej z nami

W maju Bibliotekę PB odwiedził Andrzej Kupidłowski - doradca kariery, trener efektywności osobistej ze Szkoły Pamięci SPW. Przy okazji zaprezentowaliśmy wybrany księgozbiór dotyczący technik zapamiętywania, efektywnego uczenia się i szybkiego czytania. Na wystawę tematyczną pt. „Czytaj szybciej z nami :)” zaprosiliśmy od 14 maja 2015 r. do 23 czerwca 2015 r. wszystkich zainteresowanych rozwojem osobistym.

Rewolucyjne metody usprawniające efektywność pracy umysłowej prezentuje w swoich książkach Tony Buzan. To światowej sławy autorytet w dziedzinie metod twórczego wykorzystania umysłu, doradca departamentów rządowych USA oraz międzynarodowych korporacji. Jego „Podręcznik szybkiego czytania”, „Pamięć na zawołanie” czy „Mapy twoich myśli” to prawdziwe bestselery, dostępne też w Bibliotece PB.

Dzięki takim książkom, jak „Techniki zapamiętywania” Bartłomieja Boral i Tobiasza Boral oraz „Zapamiętywanie w ćwiczeniach” Marka Channon studenci mogli zabłysnąć na egzaminie, szybko zapamiętać PIN i nowe słówka. Godnym polecenia poradnikiem dla wszystkich, którzy chcą ćwiczyć mózg i mimo upływu lat utrzymać pamięć w doskonałej kondycji okazała się publikacja dr Jocelyne de Rotrou pt. „Pamięć doskonała”.

Wymienione książki to zaledwie kilka z zaprezentowanych na wystawie, dzięki którym prędkość czytania można podwoić, a nawet potroić!