Dostęp online do nowych czasopism naukowych

18 02.2019

Z przyjemnością informujemy, że Politechnika Białostocka otrzymała dostęp do następujących czasopism:

• Building Services Engineering Research & Technology
  • LEUKOS
  • Lighting Research and Technology

Building Services Engineering Research & Technology jest jednym z czołowych, międzynarodowych recenzowanych czasopism, które publikują najwyższej jakości, oryginalne badania związane tematycznie z pełnym zakresem usług energetycznych i środowiskowych w budynkach, m.in.: ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja, chłodzenie, budowa usług elektrycznych, akustyka budowlana, zaopatrzenie w wodę i urządzenia sanitarne, dystrybucja i dostawa powietrza oraz wody, transport pionowy, energia źródła ziemi oraz zrównoważone systemy budowlane.

LEUKOS to międzynarodowe, recenzowane czasopismo publikujące wysokiej jakości badania z zakresu rozwiązań inżynieryjnych oraz technicznych aspektów zastosowań oświetlenia.

Lighting Research & Technology to czasopismo zawierające oryginalne recenzowane badania dotyczące wszystkich aspektów światła i oświetlenia. Swoją tematyką obejmuje ludzką reakcję na światło, naukę generowania światła, sterowanie oświetleniem oraz projektowanie oświetlenia zarówno w środowiskach wewnętrznych, jak i zewnętrznych, a także światło dzienne, efektywność energetyczną i zrównoważony rozwój.

Dostęp do serwisów możliwy jest za pośrednictwem strony bazy.pb.edu.pl.

Pracowników zainteresowanych dostępem do elektronicznych baz danych, którzy do tej pory nie dokonali rejestracji prosimy o zgłaszanie się do Wypożyczalni Biblioteki PB w godzinach pracy lub do najbliższej placówki bibliotecznej.

​Formularz rejestracyjny można pobrać ze strony biblioteka.pb.edu.pl/pl/zasoby-elektroniczne-regulamin.