Dostęp testowy do baz Environment Complete oraz Food Science

17 10.2017
Z przyjemnością informujemy, że Politechnika Białostocka otrzymała dostęp testowy do dwóch baz firmy EBSCO: Environment Complete oraz Food Science Source. Dostęp testowy trwa do końca grudnia 2017 r.

• Environment Complete (dostęp do 31.12.2017 r.)

Tematyka bazy obejmuje następujące dziedziny: rolnictwo, ekosystemy, ekologię, energię, odnawialne źródła energii, zasoby naturalne, gospodarkę wodną, geografię, zanieczyszczenie środowiska i gospodarkę odpadami, technologie ochrony środowiska, prawo, politykę państwa, efekty społeczne, planowanie miast i wiele innych zagadnień.

Baza zawiera ponad 3,8 miliona rekordów bibliograficznych z ponad 2.200 czasopism amerykańskich i międzynarodowych z archiwami sięgającymi 100 lat wstecz. Baza obejmuje również pełny tekst ponad 180 monografii i ponad 1.200 czasopism naukowych, w tym wiele najbardziej poszukiwanych tytułów z zakresu ochrony środowiska jak np.: Environment (z archiwami od 1975 roku), Ecologist, Conservation Biology i inne. Dodatkowo baza zawiera ponad 200 monografii pełnotekstowych jak np.: Encyclopedia of World Environmental History (3 woluminy), Advances in Water Treatment & Environmental Management i inne.

• Food Science Source (dostęp do 31.12.2017 r.)

To wszechstronna baza danych zaprojektowana z myślą o potrzebach podmiotów branży żywnościowej i studentów kierunków związanych z żywnością i żywieniem. Szeroki zakres zawartych materiałów zapewnia użytkownikom dostęp do użytecznej i niezbędnej wiedzy odnośnie każdego aspektu tej branży, w tym nauk o żywności, usług żywieniowych, przetwarzania, pakowania, transportu żywności itp. W bazie danych można znaleźć tysiące rekordów, a także dostęp do pełnej treści ponad 800 publikacji różnego typu np.: czasopism, monografii i publikacji branżowych.

Dostęp do obydwu serwisów jest możliwy ze strony bazy.pb.edu.pl.

Pracowników PB oraz czytelników biblioteki zainteresowanych zdalnym dostępem do licencjonowanych baz danych, którzy do tej pory nie dokonali rejestracji prosimy o zgłaszanie się do Wypożyczalni Biblioteki PB w godzinach pracy lub do najbliższej placówki bibliotecznej.
Formularz rejestracyjny można pobrać tutaj.

Zapraszamy do testowania serwisu.