Dostęp testowy do bazy AccessEngineering

26 02.2018

Z przyjemnością informujemy, że Politechnika Białostocka otrzymała do dnia 9 kwietnia 2018 r. dostęp testowy do bazy AccessEngineering publikowanej przez wydawnictwo McGraw-Hill Education.

AccessEngineering jest referencyjną bazą wiedzy dla naukowców, inżynierów, kadry dydaktycznej oraz studentów. Zapewnia dostęp do światowej klasy najbardziej rozpoznawalnej i używanej kolekcji autorytatywnych i regularnie aktualizowanych informacji naukowych. Przydatna jest naukowcom-inżynierom, pracownikom dydaktycznym do nauczania rozwiązywania współczesnych problemów szeroko pojętej inżynierii na rzeczywistych przykładach. AccessEngineering pomaga sprawnie uzyskać pożądane odpowiedzi.

Baza zapewnia dostęp do:

• najświeższych informacji z dziedzin takich jak: bionauka, kompetencje biznesowe, chemia, inżynieria cywilna, komunikacja/telekomunikacja, energetyka/paliwa, inżynieria środowiska, inżynieria przemysłowa, DIY, materiałoznawstwo, mechanika, zarzadzanie operacyjne, informatyka;
  • 650 książek inżynieryjnych; w tym ok. 30 podręczników serii Schaum's Outlines;
  • ponad 906 materiałów uzupełnianych comiesięcznie o kolejne takich jak: filmy instruktażowe tworzone na wyłączność dla AccessEngineering przez ekspertów, prezentujące rozwiązania rzeczywistych i bieżących problemów inżynieryjnych;
  • map procesowych gotowych do użycia w prowadzeniu wykładów / kursów;
  • kalkulatorów pozwalających na sprawne obliczenia i symulacje wyników przy badaniach naukowych i rozwiązywaniach zagadnień;
  • ponad 4 300 interaktywnych grafów i tabel gotowych do użycia do analizy danych w pracach badawczych / projektach;
  • bieżącego przeglądu najważniejszych innowacyjnych doniesień i badań ze świata inżynierii w trybie 24/7.

Polecamy również film instruktażowy prezentujący możliwości bazy.

Dostęp do serwisu jest możliwy ze strony bazy.pb.edu.pl.

Pracowników PB oraz czytelników biblioteki zainteresowanych dostępem do elektronicznych baz danych, którzy do tej pory nie dokonali rejestracji prosimy o zgłaszanie się do Wypożyczalni Biblioteki PB w godzinach pracy lub do najbliższej placówki bibliotecznej.
Formularz rejestracyjny można pobrać tutaj.

Zapraszamy do testowania serwisu.