Dostęp testowy do bazy firmy McGraw-Hill

5 10.2018

Z przyjemnością informujemy, że Politechnika Białostocka otrzymała dostęp testowy do dwóch baz firmy McGraw Hill​:

• Access Engineering​ - multimedialna, na bieżąco aktualizowana baza danych z zakresu szeroko pojętej inżynierii. Stosowana do nauczania i rozwiązywania współczesnych problemów szeroko pojętej inżynierii na rzeczywistych przykładach. Przeznaczona dla naukowców, inżynierów, kadry dydaktycznej oraz studentów. Zapewnia dostęp do podręczników, monografii, filmów video, interaktywnych wykresów, tabel i kalkulatorów naukowych. Baza dostarcza informacji na temat zagadnień z zakresu:
    • nauk ścisłych,
    • nauk matematyczno-przyrodniczych,
    • fizyki,
    • nauk inżynieryjno-technicznych,
    • informatyki i komputerów.

Więcej informacji o bazie w prezentacji.

• Access Science - multimedialna encyklopedia/baza wiedzy. Jedna z najbardziej znanych platform online z dziedziny nauk ścisłych. Głównym źródłem, z którego dostarczane są informacje to McGraw-Hill Encyclopedia of Science and Technology. Baza dostarcza materiały dla studentów, kadry dydaktycznej, inżynierów i naukowców  min. z:
    • inżynierii i Materiałoznawstwa,
    • fizyki,
    • nauk o Ziemi,
    • chemii,
    • astronomii.

Więcej informacji o bazie w prezentacji.

Dostęp do serwisów jest możliwy ze strony bazy.pb.edu.pl do 30 listopada 2018 r.

Pracowników zainteresowanych dostępem do elektronicznych baz danych, którzy do tej pory nie dokonali rejestracji prosimy o zgłaszanie się do Wypożyczalni Biblioteki PB w godzinach pracy lub do najbliższej placówki bibliotecznej.

Formularz rejestracyjny można pobrać ze strony biblioteka.pb.edu.pl/pl/zasoby-elektroniczne-regulamin.

Zapraszamy do testowania baz.