Dostęp testowy do eBook Academic Collection

29 05.2018

Z przyjemnością informujemy, że Politechnika Białostocka otrzymała do dnia 1 lipca 2018 r. otwarty dostęp testowy do eBook Academic Collection. Bazy zostały udostępnione na platformie EBSCOhost uczelni, a dostęp do nich jest możliwy ze strony bazy.pb.edu.pl.

​eBook Academic Collection to wielodziedzinowa kolekcja ponad 166,000 książek elektronicznych, od ponad 540 wydawców w tym wiodących wydawnictw naukowych takich jak: Elsevier, Ashgate Publishing, Taylor & Francis, Sage Publications and John Wiley & Sons, jak również wydawnictw uniwersyteckich, w tym Oxford University Press, MIT Press, State University of New York Press, Cambridge University Press, University of California Press, McGill-Queen's University Press, Harvard University Press i wiele innych. Książki są dostępne nie tylko w języku angielskim, ale również innych językach, m.in. niemieckim, francuskim, hiszpańskim, rosyjskim, włoskich czy czeskim.

Tematyka książek obejmuje między innymi: psychologię, nauki humanistyczne, nauki stosowane, nauki społeczne, inżynierię, edukację, matematykę, nauki medyczne, nauki przyrodnicze, pomoce w nauce języków, słowniki i leksykony, nauki polityczne, ochronę środowiska, prawo, krytykę literacką, biznes i ekonomię, chemię, informatykę i wiele innych.

Zespół EBSCO przygotował również krótkie filmiki przedstawiające wyszukiwanie książek elektronicznych na platformie EBSCOhost:

​Pracowników PB oraz czytelników biblioteki zainteresowanych dostępem do elektronicznych baz danych, którzy do tej pory nie dokonali rejestracji prosimy o zgłaszanie się do Wypożyczalni Biblioteki PB w godzinach pracy lub do najbliższej placówki bibliotecznej.
Formularz rejestracyjny można pobrać tutaj.

Zapraszamy do korzystania!