Dostęp testowy do kolekcji One Belt One Road Reference Source

19 05.2017

Z przyjemnością informujemy, że Biblioteka Politechniki Białostockiej otrzymała do dnia 30 lipca 2017 r. dostęp testowy do bazy One Belt One Road Reference Source firmy EBSCO.

Kolekcja One Belt One Road Reference Source wspiera badania nad inicjatywą stworzenia Nowego Jedwabnego Szlaku w myśl koncepcji “jeden pas i jeden szlak” (ang. One Belt One Road). Zawiera czasopisma naukowe z kilkudziesięciu krajów, jak np.: Chiny, Turcja, Rumunia, Rosja, Czechy, Pakistan, Iran, Litwa, Zjednoczone Emiraty Arabskie i wiele innych. Materiały dostępne w bazie umożliwiają poznanie ludzi, kultury, ekonomii 65 krajów z regionu objętego projektem.

Oprócz wiodących czasopism na temat bieżących trendów biznesowych, infrastruktury inżynieryjnej, współpracy międzynarodowej i możliwości handlowych One Belt One Road Reference Source zawiera wiele trudnych do zdobycia publikacji z mniejszych krajów, które stanowią integralną część projektu.

Aktualny i szczegółowy zakres tematyczny czasopism pełnotekstowych zawartych w bazie obejmuje: biznes, naukę, nauki społeczne, inżynierię, telekomunikację, zdrowie, sztukę itd. Baza przygotowuje badaczy i specjalistów do uczestnictwa w projekcie Nowego Jedwabnego Szlaku co przyczyni się do jego pomyślnego zakończenia.

Baza zawiera:

• ponad 5.300 czasopism pełnotekstowych
  • ponad 120 gazet i notatek prasowych
  • około 500 raportów i materiałów konferencyjnych
  • archiwa sięgające do 1975 r.

Tematyka bazy obejmuje:

• Administrację biznesową
  • Ekonomię
  • Geografię
  • Historię
  • Języki
  • Komunikację i media
  • Naukę i technologię
  • Politykę i administrację państwową
  • Rolnictwo i naukę o żywności

Dostęp do serwisu jest możliwy ze strony bazy.pb.edu.pl.

Pracowników PB oraz czytelników biblioteki zainteresowanych dostępem do elektronicznych baz danych, którzy do tej pory nie dokonali rejestracji prosimy o zgłaszanie się do Wypożyczalni Biblioteki PB w godzinach pracy lub do najbliższej placówki bibliotecznej.
Formularz rejestracyjny można pobrać tutaj.

Zapraszamy do testowania serwisu.