Dostęp testowy do produktów firmy ProQuest

7 03.2017

Z przyjemnością informujemy, że Politechnika Białostocka otrzymała dostęp testowy do dwóch produktów firmy ProQuest:

• SciTech Premium Collection (dostęp do 7.04.2017 r.)
  • Engineering Case Studies Online (dostęp do 9.04.2017 r.)

The SciTech Premium Collection składa się ze zbiorów Natural Science Collection i Technology Collection; zawiera pełnotekstowe tytuły z całego świata, w tym czasopisma naukowe, branżowe, periodyki, raporty techniczne, dokumenty z konferencji, publikacje rządowe itd. Zbiór ułatwia precyzyjne prowadzenie poszukiwań dzięki dostępowi do obszernych zasobów pełnotekstowej literatury, które obejmują zarówno badania teoretyczne, jak i nauki praktyczne oraz literaturę inżynieryjną.

Obszary tematyczne to między innymi:

• Nowoczesne technologie
  • Lotnictwo i astronautyka
  • Agrotechnika
  • Nauka o wodach
  • Nauka o atmosferze
  • Nauki biologiczne
  • Informatyka
  • Nauka o Ziemi
  • Ekologia
  • Inżynieria
  • Materiałoznawstwo
  • Polimeroznawstwo

Engineering Case Studies Online - baza zawiera publikacje multimedialne w formie 250 godzin filmów video oraz 50 000 stron dokumentów tekstowych. W bazie znajduje się dokumentacja ponad 1000 przypadków różnych katastrof, które wydarzyły się w historii rozwoju techniki. Zawartość bazy jest tak dobrana by w przystępny sposób umożliwić zrozumienie przyczyn i skutków tych niepowodzeń.

Dostęp do obydwu serwisów jest możliwy ze strony bazy.pb.edu.pl.

Pracowników PB oraz czytelników biblioteki zainteresowanych dostępem do elektronicznych baz danych, którzy do tej pory nie dokonali rejestracji prosimy o zgłaszanie się do Wypożyczalni Biblioteki PB w godzinach pracy lub do najbliższej placówki bibliotecznej.
Formularz rejestracyjny można pobrać ze strony tutaj.

Zapraszamy do testowania serwisu.