Języki

  • Switch to English
  • Przełącz na polski

Rozmiar tekstu

  • Powiększ
  • Pomniejsz
  • Zwykły

Current Size: 100%

Styl strony

Obecny styl: Standardowe

Jesteś tutaj

Jadą wozy kolorowe

29 09.2016
Jadą wozy kolorowe

Miłośników motoryzacji zapraszamy do zapoznania się z  książkami wyeksponowanymi specjalnie z myślą o nich. Wybrane pozycje prezentujemy w „małej” czytelni (poziom P1).

Dzięki samochodom podróżowanie stało się łatwiejsze oraz wygodniejsze i to one stały się jednym z symboli XX wieku – o czym piszą Michael Bowler, Giuseppe Guzzardi i Enzo Rizzo w  „Wielkiej księdze samochodów”. Warto też sięgnąć po album „Ilustrowana encyklopedia : samochody” i przyjrzeć się modelom najsłynniejszych aut, takich jak Porsche 911, Audi TT, Chevrolet El Camino, Ford Model T, Rolls-Royce Silver Ghost. Każdej ilustracji towarzyszy szczegółowy opis i tabela z danymi technicznymi. Doskonałym uzupełnieniem wiedzy z zakresu motoryzacji będzie publikacja Zdzisława Podbielskiego „Najsłynniejsze marki samochodów”, zawierająca opisy poszczególnych marek, uzupełnione ilustracjami.

Osoby zainteresowane historią samochodów mogą zajrzeć do książki Andrzeja Zielińskiego „Samochody osobowe : dzieje rozwoju” czy  do „Historii polskiej motoryzacji : samochody osobowe i jednoślady” Cezarego Krysiuka i Ewy Ressel. Godna polecenia jest również seria wydawnicza „Samochody marzeń” poświęcona takim markom, jak: „Porsche”, „Jaguar”, „Lamborghini”