Jak 8 maja 2018 r. obchodziliśmy Dzień Bibliotekarza?

10 05.2018
"Dwa kwadranse"
8 maja 2018 r. obchodziliśmy Dzień Bibliotekarza organizując wystawy w Czytelni Książek księgozbioru związanego z bibliotekarstwem, zawodem bibliotekarza i książkami, a na parterze wystawę książek z autografami znanych autorów, przybliżając zawód bibliotekarza w Radiu Akadera, aktywnie i prozdrowotnie.

8 maja 2018 r. obchodziliśmy Dzień Bibliotekarza:

• organizując w Czytelni Książek wystawy księgozbioru związanego z bibliotekarstwem, zawodem bibliotekarza i książkami, a na parterze wystawę książek z autografami znanych autorów,
  • przybliżając zawód bibliotekarza w Radiu Akadera,
  • aktywnie i prozdrowotnie.

Długie godziny spędzane w pozycji siedzącej przy komputerze powodują bóle kręgosłupa, a że problem dotyczy nie tylko bibliotekarzy – do wspólnych ćwiczeń na „Dwa kwadranse” zaprosiliśmy także naszych użytkowników. Półgodzinne zajęcia poprowadziła znana promotorka sportu i aktywnego trybu życia Pani dr n. med. Jolanta Zuzda z PB. Wszyscy mogli dowiedzieć się: Jak prawidłowo siedzieć? Jak ćwiczyć siedząc? Jakie ćwiczenia można wykonać w każdym momencie dnia?

Przed budynkiem CNK, przy pięknej pogodzie i rytmicznej muzyce, spotkało się ok. 80 osób (bibliotekarze, pracownicy Uczelni, nasi studenci oraz uczniowie LO PB z opiekunami). Ćwiczyliśmy siedząc na krzesłach, a wysokie obcasy czy spódnica nie były wymówką. Pod czujnym okiem naszej trenerki kręciliśmy głowami, machaliśmy rękoma i nogami, zginaliśmy swoje „zaśniedziałe” kręgosłupy. Było REWELACYJNIE!

Wszystkim, którzy nie mogli z nami ćwiczyć, polecamy fotorelację.