Nowości Ibuk Libra i NASBI w 2018

11 01.2018
W roku 2018 Biblioteka PB oferuje bezpłatny dostęp do ponad 1.150 e-książek w języku polskim na platformach IBUK Libra i NASBI. Wszystkich studentów i pracowników zapraszamy do zapoznania się z listą tytułów.

W roku 2018 Biblioteka PB oferuje bezpłatny dostęp do:

Serwis IBUK Libra, należący do Wydawnictwa Naukowego PWN, udostępnia publikacje w wersji elektronicznej oraz inne zasoby edukacyjne z portfolio Grupy PWN. Platforma umożliwia nie tylko czytanie książek, lecz także zaawansowaną pracę z tekstem.

Naukowa Akademicka Sieciowa Biblioteka Internetowa (NASBI) to internetowa wypożyczalnia książek elektronicznych polskiego wydawnictwa HELION. Wypożyczanie e-książek działa na podobnych zasadach jak w tradycyjnej bibliotece z tym, że z każdego tytułu może korzystać jednocześnie 5 czytelników.

Dzięki dostępowi online czytelnicy mogą korzystać z obu serwisów przez całą dobę z dowolnego miejsca za pomocą komputera, laptopa, tabletu czy smartfona. Nie wymagane jest instalowanie specjalnego oprogramowania. Katalogi dostępne są w każdej przeglądarce internetowej.

Pracowników i studentów PB zainteresowanych dostępem do elektronicznych zasobów, którzy do tej pory nie dokonali rejestracji prosimy o zgłaszanie się do Wypożyczalni Biblioteki PB w godzinach pracy lub do najbliższej placówki bibliotecznej. Formularz rejestracyjny można pobrać tutaj.