Nowości Ibuk Libra w 2017

4 01.2017

W roku 2017 Biblioteka PB oferuje bezpłatny dostęp do 1014 tytułów w IBUK Libra (227 publikacji wykupionych oraz 787 darmowych). Wejście do dostępnych książek możliwe jest ze strony bazy.pb.edu.pl. Zachęcamy do zapoznania się z listą tytułów.

Dodatkowo czytelnia on-line udostępnia raz w miesiącu prezent w postaci książki miesiąca.

Pracowników i studentów PB zainteresowanych dostępem do elektronicznych zasobów, którzy do tej pory nie dokonali rejestracji prosimy o zgłaszanie się do Wypożyczalni Biblioteki PB w godzinach pracy lub do najbliższej placówki bibliotecznej.  Formularz rejestracyjny można pobrać tutaj.

Serwis IBUK Libra, należący do Wydawnictwa Naukowego PWN, istnieje od 2007 roku. Platforma udostępnia publikacje w wersji elektronicznej oraz - dla zainteresowanych - inne zasoby edukacyjne z portfolio Grupy PWN. Księgozbiór wirtualnej czytelni liczy kilkanaście tysięcy publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych oraz beletrystycznych, wydanych przez najważniejsze, renomowane polskie oficyny. Wiele z nich to tytuły niedostępne w innych bazach, co sprawia, że oferta IBUK Libra jest unikatowa. Dzięki zaawansowanej technologii i dostępowi online czytelnicy mogą korzystać z serwisu przez całą dobę z dowolnego miejsca. Platforma umożliwia nie tylko czytanie książek, lecz także zaawansowaną pracę z tekstem.

Z zasobów można korzystać za pomocą komputera, laptopa, tabletu czy smartfona. Technologia IBUK Libra nie wymaga instalowania specjalnego oprogramowania i jest w pełni bezpieczna dla urządzenia użytkownika. Katalogi dostępne są w każdej przeglądarce internetowej.