Języki

  • Switch to English
  • Przełącz na polski

Rozmiar tekstu

  • Powiększ
  • Pomniejsz
  • Zwykły

Current Size: 100%

Styl strony

Obecny styl: Standardowe

Jesteś tutaj

Podlasie na wakacje

2 06.2015
Podlasie na wakacje

Jak zorganizować wolny czas w okresie wakacyjnym? Czytelnia Książek zaproponowała na letnie eskapady jeszcze nieodkryte rejony Podlasia. W tym celu powstała wystawa książek pod tytułem „Podlasie na wakacje”, dostępna od 2 czerwca 2015 r. do 3 sierpnia 2015 r.

Unikatowe zdjęcia, porywające pięknem przyrody i mozaiką wielokulturowości, mogliśmy podziwiać w „Dolinie Rospudy” Waldemara Bzury i Petera Scherbuka, a także w „Podlasiu z lotu ptaka” Cezariusza Andrejczuka. Historię regionu poznawaliśmy z pełnych magii opowieści Wojciecha Roszkowskiego pt. „Tykocin. Miasteczko bajeczka” czy z książki Izabeli Szymańskiej i Anety Średzińskiej pt. „Pałac Branickich. Historia i wnętrza”. Nie zabrakło też przewodników turystycznych po podlaskich krainach z ciekawymi szlakami turystycznymi, architekturą i propozycjami lokalnych atrakcji. Godną polecenia okazała się publikacja „Podlasie. Kresowa kraina”,  opatrzona zdjęciami braci Kłosowskich oraz poezją Jana Leończuka - związanego z Podlasiem poety, tłumacza i publicysty.

Gwarantujemy, w Podlasiu można się zakochać. To tu, zgodnie z tytułem książki Tomasza Tomaszewskiego, „zapewnia się atmosferę życzliwości”.