Wybór języka strony

  • Switch to English
  • Przełącz na polski

Jesteś tutaj

Polikącik

13 04.2018
Polikącik w Bibliotece PB

W naszej bibliotece  utworzyliśmy dział beletrystyczny. Powstał z myślą o tym, byście mieli możliwość oderwać się czasem od skryptów z mechaniki czy budownictwa. Zgromadziliśmy kryminały, reportaże, powieści obyczajowe.  Książki te można wypożyczyć na 30 dni,  ale… co jeśli macie wolny czas i chcecie poczytać u nas? Zaszyć się w miłym miejscu, na terenie kampusu?. W małej czytelni, daleko od drzwi, przy oknach z  widokiem na kampus stanęły zielone, przepastne pufy, na których w pozycji siedzącej lub nawet półleżącej możecie relaksować się, wypoczywać no i oczywiście czytać.
Spontanicznie powstał pomysł nazwania tego  miejsca. Na facebookowym profilu  biblioteki poprosiliśmy o pomoc czytelników. Nazw było kilka. Najlepsza została wybrana w trakcie głosowania. Konkurowały Bookszpan, Chilloucik, Polikącik i Odpoczytelnia. Swoje głosy oddało ponad 500 osób. Od początku czołowe miejsca zajmował Polikącik i Bookszpan. Te nazwy zyskały Wasze największe poparcie. Zwycięzca jest jednak zawsze jeden. Polikącik.  Autorką tej nazwy jest Pani Magdalena Bobowska, którą zaprosiliśmy na wręczenie drobnej niespodzianki oraz osobiście pogratulowaliśmy pomysłu.

Polikącik  planujemy jeszcze zmieniać, rozbudowywać. Wszystko z myślą o Was, drodzy czytelnicy. Tymczasem zapraszamy do biblioteki i liczymy na Wasz pozytywny odbiór.