Języki

  • Switch to English
  • Przełącz na polski

Rozmiar tekstu

  • Powiększ
  • Pomniejsz
  • Zwykły

Current Size: 100%

Styl strony

Obecny styl: Standardowe

Jesteś tutaj

Sportowa biblioteka

3 06.2015
Sportowa biblioteka

Piłka nożna, golf, wspinaczka, jazda konna, biegi, trening siłowy – to tylko niektóre z dyscyplin sportowych, prezentowanych od  3 czerwca 2015 r. do 26 sierpnia 2015 r. na naszej wystawie książek pt. „Sportowa biblioteka”.

Miłośnicy futbolu wiedzą kim są Pele, Maradona, Beckham czy Ronaldinho, ale mogą nie wiedzieć, że już 3400 lat p.n.e. istniała w Chinach gra, uznawana za początki piłki nożnej. Takie i inne ciekawostki - ale też zasady gry, taktyki, historię turniejów Mistrzostw Europy, prezentację legend europejskiej piłki nożnej – można było znaleźć w prezentowanej na wystawie książce pt. „Piłka nożna: historia, legendy, mistrzostwa, puchary”.

Z publikacji „No limits. Sporty ekstremalne” Stephana Bernharda i Melanie Schönthier mogliśmy dowiedzieć się, dlaczego Ross Clarke-Jones najchętniej surfuje na dużej fali, jak Tanya Streeter na Karaibach zanurkowała na głębokość 160 metrów, a jak Orlando Duque w ciągu 3 sekund przyspieszył z 0 do 100 km/godz.

Osoby, marzące o dobrej kondycji, pięknej sylwetce, „rzeźbie mięśni”, niezbędne informacje znalazły w publikacji zatytułowanej „Trening siłowy. HIT-fitness - trening o wysokiej intensywności” Jürgena Gießinga.

Wielbicielom biegania, ostatnio bardzo modnej i zdrowej dyscypliny sportu,  polecaliśmy książkę pt. „Biegi długodystansowe: przygotowanie, trening, strategia”. Autorzy Christof Baur i Bernd Thurner przedstawiają w niej koncepcję treningu i pokazują w jaki sposób osiągnąć najwyższą formę.

Dzięki publikacjom prezentowanym na wystawie mogliśmy przekonać się, że nasza ulubiona dyscyplina sportu daje dużo więcej korzyści, niż do tej pory sądziliśmy.