Wybór języka strony

Prezentacje internetowe Research. Smarter. i Akademii Web of Science i InCites

​PONIEDZIAŁEK, 22 LUTEGO 2021, GODZ. 11:00-11:45
Nowa platforma Web of Science - aktualizacja o wprowadzanych ulepszeniach
Nowa platforma Web of Science jest rozbudowywana przez cały czas, przygotowując się do przejścia tego lata. Dołącz do sesji, podczas której nasi konsultanci ds. rozwiązań pokażą najnowsze funkcje i zapowiedzą nadchodzące zmiany.

WTOREK, 23 LUTEGO 2021, GODZ. 11:00-11:45
Widoczność i analiza Open Access w Web of Science i InCites
Dołącz do naszego zespołu ekspertów i dowiedz się jak odkrywać i analizować publikacje Open Access w Web of Science i na platformie InCites.

ŚRODA, 24 LUTEGO 2021, GODZ. 11:00-12:00
Web of Science - baza patentów Derwent Innovations Index
Podczas tej sesji nasi specjaliści pokażą Państwu, w jaki sposób Derwent Innovations Index (DII) ułatwia szybkie i precyzyjne wyszukiwanie patentów, pozwalając na prowadzenie poszukiwań patentowych i cytowań dla różnych typów wynalazków inżynieryjnych.

CZWARTEK, 25 LUTEGO 2021, GODZ. 10:00-11:00
Web of Science - Current Contents Connect
Chcesz pozostać na czasie z aktualnym stanem wiedzy w Twojej dziedzinie? Weź udział w sesji dotyczącej bazy Current Contents Connect i dowiedz się jak:

• przeglądać czasopisma według dyscyplin,
  • sprawdzić kompletny spis treści danego wydania,
  • utworzyć automatyczne powiadomienia o nowych wydaniach Twoich ulubionych czasopism.

PIĄTEK, 26 LUTEGO 2021, GODZ. 11:00-12:00
Analiza trendów w InCites - jak stworzyć raport z uwzględnieniem poszczególnych lat.
Jak odwzorować dane w kontekście czasowym? Jak zmieniają się wartości w latach? Kiedy wystąpiła największa produktywność publikacyjna, a kiedy odegrał się największy wpływ naukowy? Narzędzie InCites Benchmarking & Analytics pozwala w przejrzysty i łatwy sposób przedstawić wyniki analiz w tym zakresie, konstruując zwarte raporty z możliwością eksportu danych.

Szkolenia EBSCO

WTOREK, 2 LUTEGO 2021, GODZ. 14:30 (30 minut)
Aplikacja mobilna w 30 minut!
Sesja dedykowana nowej aplikacji mobilnej EBSCO. Pokażemy jak pobrać, zalogować się i korzystać z aplikacji w najbardziej efektywny sposób.
Zarejestruj się na szkolenie

ŚRODA, 10 LUTEGO 2021, GODZ. 11:00 (60 minut)
Narzędzia EBSCOhost przydatne przy pisaniu pracy magisterskiej
Szkolenie stworzone z myślą o studentach przygotowujących się do pisania pracy magisterskiej. Podczas tej praktycznej sesji opowiemy, jak w efektywny sposób korzystać z funkcji dostępnych na platformie EBSCOhost tj.: zapisywanie artykułów do chmury do Google Drive, cytowanie artykułu, zapisywanie historii wyszukiwania, tworzenie i korzystanie z osobistego konta Moje EBSCOhost, zapisywanie wyników do folderu, tworzenie powiadomień, eksportowanie danych bibliograficznych do programów typu Zotero, Mendeley, EndNote.
Zarejestruj się na szkolenie

CZWARTEK, 11 LUTEGO 2021, GODZ. 13:00 (60 minut)
Poznaj Academic Research Source - bogatą bazę czasopism i e-książek
Szkolenie dedykowane bazie Academic Research Source, dzięki której uzyskasz dostęp do ponad 5.000 czasopism oraz licznych wartościowych książek elektronicznych. Baza zawiera ponad 350 publikacji wydawanych w Polsce, co wyróżnia ją na tle innych zasobów EBSCO. Podczas szkolenia dowiesz się jak wyszukiwać artykuły oraz e-książki w bazie, jak również poznasz rozwiązania umożliwiające korzystanie z tych materiałów offline.
Zarejestruj się na szkolenie

WTOREK, 16 LUTEGO 2021, GODZ. 14:00 (45 minut)
Jak wykorzystać platformę EBSCOhost do nauki języków obcych?
Na platformie EBSCOhost znajdziesz liczne przykłady publikacji dostępnych w różnych popularnych językach, w tym angielski, niemiecki, rosyjski, portugalski czy francuski. Dzięki dostępnym opcjom pobierania artykułów, odsłuchania czy tłumaczenia materiałów możesz udoskonalać znajomość języka obcego. Podczas tej sesji przyjrzymy się ciekawym rozwiązaniom platformy, które pozwolą osłuchać się z językiem i poszerzyć znajomość słownictwa.
Zarejestruj się na szkolenie

ŚRODA, 17 LUTEGO 2021, GODZ. 13:00 (60 minut)
Zasoby EBSCO dla nauk z zakresu środowiska, ekologii i ochrony zasobów naturalnych
Podczas sesji dokonamy przeglądu najważniejszych zasobów EBSCO, które są przydatne dla studentów kierunków związanych z szerokim zagadnieniem ochrony środowiska. Poza omówieniem treści baz (tj. Environment Complete, Energy & Power Source, CAB Abstracts z pełnym tekstem, GeoRef) zaprezentujemy dostępne e-książki o podobnej tematyce. Sesja zakończy się warsztatem wyszukiwania na platformie EBSCOhost.
Zarejestruj się na szkolenie

CZWARTEK, 18 LUTEGO 2021, GODZ. 14:00 (40 minut)
Flipster – nagradzane źródło e-wydań czasopism
Podczas szkolenia przyjrzymy się narzędziu do przeglądania i czytania popularnych tytułów magazynów i czasopism w wersji cyfrowej.
Zarejestruj się na szkolenie

ŚRODA, 24 LUTEGO 2021, GODZ. 10:30 (60 minut)
Zasoby EBSCO dla szkół artystycznych
Podczas sesji dokonamy przeglądu najważniejszych zasobów EBSCO, które stanowią istotne źródło literatury naukowej dla studentów kierunków związanych ze sztuką. Poza omówieniem treści baz OnArchitecture oraz Art & Architecture Source, dokonamy licznych tematycznych wyszukiwań na platformie EBSCOhost. Po szkoleniu uczestnicy będą wiedzieli, jak pobierać i cytować artykuły, zapisywać wyniki do prywatnego konta Google Drive, tworzyć podstawową i zaawansowaną strategię wyszukiwawczą, jakie korzyści płyną z posiadania indywidualnego konta Moje EBSCOhost.
Zarejestruj się na szkolenie

CZWARTEK, 25 LUTEGO 2021, GODZ. 10:30 (45 minut)
Modele zakupu e-książek EBSCO
Podczas szkolenia podejmiemy najważniejsze zagadnienia, o czym powinniśmy wiedzieć przed decyzją o poszerzeniu kolekcji e-książek w bibliotece. Omówimy między innymi zakup ograniczony do wybranej liczby użytkowników, zakup przygotowanej kolekcji tematycznej, prenumeratę, zakup tytułów w wersji DRM i DRMfree.