Wybór języka strony

  • Switch to English
  • Przełącz na polski

Jesteś tutaj

Sztuka książki

4 04.2018
Sztuka książki
Przez całe dzieje świata tworzeniem zewnętrznego kształtu książki zajmowali się skrybowie, drukarze-artyści, rzemieślnicy, graficy. Jej wygląd zmieniał się na przestrzeni wieków: od przepięknie ręcznie wykonanej do wydawanej masowo. Dziś forma książki budzi coraz większe zainteresowanie. Spora w tym zasługa Internetu – świat się skurczył i niekoniecznie trzeba wyjeżdżać za granicę, by odkryć prawdziwą sztukę książki. Można też udać się do lokalnej księgarni lub biblioteki.

​Przez całe dzieje świata tworzeniem zewnętrznego kształtu książki zajmowali się skrybowie, drukarze-artyści, rzemieślnicy, graficy. Jej wygląd zmieniał się na przestrzeni wieków: od przepięknie ręcznie wykonanej do wydawanej masowo. Dziś forma książki budzi coraz większe zainteresowanie. Spora w tym zasługa Internetu – świat się skurczył i niekoniecznie trzeba wyjeżdżać za granicę, by odkryć prawdziwą sztukę książki. Można też udać się do lokalnej księgarni lub biblioteki.

W gablotach na parterze budynku Biblioteki PB  można oglądać wybrane publikacje zawierające ilustrację książkową, grafikę wydawniczą, a także książki artystyczne, bibliofilskie i autorskie.

Zobacz zdjęcia w Galerii.