Testowy dostęp do narzędzia InCites Benchamarking & Analytics

7 11.2017

Uprzejmie informujemy, że w dniu 6 listopada 2017 uruchomiony został krajowy dostęp testowy do narzędzia InCites Benchamarking & Analytics na platformie Web of Science.

InCites to narzędzie wszechstronnej analizy badawczej przygotowywane w oparciu o wskaźniki bibliometryczne wyliczane dla wszystkich typów publikacji z Web of Science Core Collection, przy wykorzystaniu zasad standaryzacji i normalizacji. Dzięki wykorzystaniu danych o cytowaniach, różnorodnym wskaźnikom i wielowymiarowym ujęciom wiodących instytucji badawczych i naukowych, uzyskasz wszechstronny wgląd potrzebny do określenia efektywności i funkcjonowania: siebie, jako autora, swojej instytucji, kraju, dziedziny badawczej, czy wybranego czasopisma.

Okres testowania trwa do 6 grudnia 2017. Aby uzyskać dostęp do narzędzia należy dodatkowo założyć osobiste konto na platformie Web of Science. Zachęcamy do zapoznania się z broszurą, która zawiera wprowadzenie do InCites B&A oraz kalendarz prezentacji online i sesji szkoleniowych. Dostępna jest też strona internetowa z kompendium wiedzy na temat narzędzia: clarivate.savoinspire.com/ickompedium.

Dostęp do narzędzia InCites jest możliwy ze strony bazy.pb.edu.pl.

Pracowników PB oraz czytelników biblioteki zainteresowanych zdalnym dostępem do licencjonowanych baz danych, którzy do tej pory nie dokonali rejestracji prosimy o zgłaszanie się do Wypożyczalni Biblioteki PB w godzinach pracy lub do najbliższej placówki bibliotecznej.

Formularz rejestracyjny można pobrać tutaj.