XVI Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki

11 06.2018
XVI Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki

„Nauka scala” to hasło przewodnie tegorocznego Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, który odbył się w dniach 4-9 czerwca 2018 roku. Była to szesnasta edycja tego projektu. Po raz kolejny Politechnika Białostocka włączyła się w jego realizację. Wydarzenia festiwalowe pod hasłem „Biblioteka – miejsce, które scala” odbywały się w dniach 7 i 8 czerwca. W programie zaproponowaliśmy zwiedzanie naszej nowoczesnej siedziby połączone z warsztatami origami. Zajęcia były zróżnicowane i dostosowane do wieku uczestników. Młodzież brała udział w składaniu book origami natomiast przedszkolaki i młodsze dzieci wykonywały zakładki na bazie prostych form origami. Imprezę zakończył sobotni Rodzinny Piknik Naukowy na Stadionie Miejskim, gdzie również Biblioteka Politechniki Białostockiej miała swoje stoisko.

Zapraszamy do galerii zdjęć.