XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

8 06.2018

„Czytanie łączy” to hasło XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, organizowanego przez Fundację „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”. W ramach tej akcji w dniach 4-8 czerwca odbył się 7 Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom organizowany przez Centrum Edukacji Nauczycieli. Bibliotekę Pedagogiczną w Białymstoku, Szkołę Podstawową Nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku, Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich. Oddział w Białymstoku.

Uroczysta inauguracja miała miejsce w Operze i Filharmonii Podlaskiej - Europejskim Centrum Sztuki. W uroczystości brali udział przedstawiciele władz wojewódzkich, miejskich, urzędów, środowiska nauki i kultury. Bibliotekę Politechniki Białostockiej reprezentowała wicedyrektor Maria Czyżewska. Goście honorowi odczytali przed zgromadzonym audytorium, głównie dziećmi, fragmenty tekstów białostockiego twórcy literatury dla dzieci Grzegorza Kasdepke. Podczas uroczystości promowano twórczość Zofii Olek-Redlarska, nie zabrakło też wystąpień dzieci z recytacjami, śpiewem i scenkami teatralnymi (relacja z inauguracji).

W ramach akcji do szkół i przedszkoli zaproszono przedstawicieli różnych środowisk: twórców, artystów, dziennikarzy, przedstawicieli instytucji kultury, lekarzy, leśników, urzędników, służby mundurowe i oczywiście bibliotekarzy. Nasi bibliotekarze czynnie włączyli się w kampanię czytania dzieciom. W przedsięwzięcie zaangażowało się 12 osób, które czytały dzieciom białostockich szkół i przedszkoli.

Fotorelacja do obejrzenia w galerii.

Do zobaczenia za rok.