XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

10 06.2019
Czytanie dzieciom

W dniach 3-7 czerwca odbyła się 8 edycja Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Akcja była organizowana w ramach XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Tegoroczny OTCD przebiegał pod hasłem "Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie". W dniu 4 czerwca w Operze i Filharmonii Podlaskiej miała miejsce uroczysta inauguracja, z udziałem przedstawicieli białostockich urzędów, instytucji i stowarzyszeń. Bibliotekę Politechniki Białostockiej reprezentowała dyrektor Maria Czyżewska. Zaproszeni goście czytali książkę o przygodach Żubra Pompika, której autorem jest Tomasz Samojlik.

W trakcie trwania akcji nasi bibliotekarze mieli przyjemność czytać dzieciom z białostockich przedszkoli oraz szkół podstawowych. Czytania wysłuchało ponad 200 małych miłośników książek. Bibliotekarze spotkali się z ciepłym przyjęciem ze strony dzieci, za które serdecznie dziękujemy. Cieszymy się, że słowo pisane żyje wśród młodego pokolenia, a baśnie i bajki nadal cieszą się takim uznaniem.

Zobacz zdjęcia w Galerii.