Kultura bezpieczeństwa żywności : istota i narzędzia pomiaru

Autor:
Małgorzata Z. Wiśniewska
Rok wydania:
Wydawnictwo:
CeDeWu
Sygnatura:
Wolny dostęp:
Pokaż w katalogu:

Czytelnik w książce zapozna się z podstawami definicyjnymi i założeniami ogólnej istoty bezpieczeństwa, a następnie bezpieczeństwa żywności oraz  ze zjawiskiem, dotąd słabo sygnalizowanym, jakim jest food crime, czyli przestępstwa wymierzone w żywność i łańcuch żywnościowy. Przedstawiona została problematyka klimatu i kultury bezpieczeństwa żywności, a także mało jeszcze znane i rozpoznane w łańcuchu żywnościowym - zjawisko kultury sprawiedliwego traktowania (just culture). Zaprezentowano czynniki oraz uwarunkowania sprzyjające tworzeniu kultury bezpieczeństwa żywności, a także narzędzia pozwalające określić, zmierzyć i ocenić dojrzałość poziomu kultury bezpieczeństwa żywności w organizacji oraz wskazać na obszary wymagające doskonalenia.