Szkolenie biblioteczne dla studentów I roku studiów I stopnia

Przedmiot adresowany jest do studentów rozpoczynających studia na naszej Uczelni. Zajęcia odbywają się na początku roku akademickiego. Terminy szkoleń dla poszczególnych grup studentów ustala się z władzami wydziałów. Szkolenie trwa 2 godziny. Forma zajęć: wykład z elementami warsztatów i konsultacji, podczas których studenci samodzielnie prowadzą wyszukiwania piśmiennictwa naukowego na interesujący ich temat, wycieczka po budynku Biblioteki PB oraz e-learning.

Program szkolenia:

• ogólne informacje o systemie biblioteczno-informacyjnym,
  • godziny otwarcia,
  • podstawowe informacje o Bibliotece,
  • informacja o zbiorach biblioteki i zasadach ich udostępniania,
  • korzystanie z katalogu online i wyszukiwarki PRIMO,
  • wyszukiwanie materiałów bibliotecznych w katalogach, rezerwacja i zamówienie książki, sposoby przedłużenia terminu zwrotu wypożyczonych książek,
  • usługi biblioteczne.

Realizacja:

• Informacje o terminach szkoleń znajdują się na stronach wydziałów w rozkładach zajęć. Szkolenie odbywa się w Bibliotece PB (budynek Centrum Nowoczesnego Kształcenia, ul. Zwierzyniecka 16). Zbiórka grupy przy Informatorium (poziom 0).
  • Szkolenie stacjonarne uzupełnia kurs e-learningowy dostępny na Portalu edukacyjnym PB kończący się testem (link do kursu oraz instrukcja logowania na portal edukacyjny). Student musi przystąpić do e-kursu w terminie do 2 tygodni po odbyciu szkolenia stacjonarnego.
    Obecność na zajęciach, pozytywnie zaliczony e-kurs i rozwiązany test decyduje o zaliczeniu przedmiotu.

Studentów, którzy odbyli szkolenie zachęcamy do wypełnienia anonimowej ankiety dostępnej tutaj.

Powrót do strony: Szkolenia biblioteczno-informacyjne