ul. Krakowska, Białystok

Biblioteka Instytutu Architektury, ul. Krakowska 9

W budynku przy ul. Krakowskiej 9 – od 1982 r. – swoją siedzibę miała Biblioteka Instytutu Architektury (w 1989 r. przekształcona w Bibliotekę Wydziału Architektury). Zajmowała początkowo pomieszczenia zlokalizowane na 3. piętrze o pow. 157 m kw., a od 1998 r. na parterze o pow. 155 m kw. W tym miejscu funkcjonowała do 2003 r. Wtedy to BWA została przeniesiona do budynku przy ul. Grunwaldzkiej 11/15 (obecnie ul. Oskara Sosnowskiego 11).

Pokój z drewnianymi stolikami, czerwonymi krzesłami, biurkiem i regałami z książkami. Przy biurku siedzi kobieta. Przy stolikach siedzą trzy młode kobiety.

Do września 1982 r. budynek przy ul. Krakowskiej 9 służył jako akademik Politechniki Białostockiej. W tym roku mieszkający tam asystenci wyprowadzili się do Hotelu Asystenta przy ul. Wiejskiej.